קריירה וכלכלה

תחום פיתוח אישי באחים לחיים נועד לסייע לעמיתים להתמודד עם אתגרים ומתוך זה לצמוח ולעשות שינוי משמעותי בחייהם. העמותה מפעילה מספר פרויקטים מרכזיים המקנים לעמיתים כלים מעשיים, להתמודדות עם אתגרים שונים המלווים אותם. כלים אלה מקיפים נושאים רבים ומציעים מסלולי הדרכה, הכוונה וקידום אישיים.

קריירה

מערך של פגישות אישיות לכל עמית המעוניין להיעזר באחד מהתחומים הבאים:

  • עזרה במציאת עבודה וקידום תעסוקתי
  • תיווך והכוונה לתחילת מסלול לימודים
  • עזרה במציאת כיוון תעסוקתי

העמותה מספקת מעטפת אישית עם מגוון רחב של כלים פרקטיים, תכניות רבות ומערך קשרים עשיר, וכל זאת תוך ליווי תומך עד למציאת התעסוקה הנכונה והמתאימה.

קרא עוד>

לימודים

מערך פגישות אישיות לכל עמית המעוניין להיעזר באחד מהתחומים הבאים:

  • ליווי אישי
  • תיווך והכוונה לתחילת מסלול לימודים
  • עזרה במציאת כיוון ללימודים

בזכות קשרים עם מוסדות לימוד ותכניות רבות אשר מונה תחום זה, מצליחה העמותה להתאים לכל עמית "חליפת לימודים אישית". בנוסף, אחים לחיים עוזרת בתחומים ובקורסים הבאים: קורסי העשרה – אנגלית/אקסל, הכשרות מקצועיות, פסיכומטרי, בגרויות, מכינות, תכנית המלגות, שיעורים פרטיים, ימים פתוחים, הכוונה/ייעוד ועוד.

קרא עוד>

פרויקט רפואי

במסגרת הפרויקט, יכול כל אחד מהעמיתים ליהנות ממגוון רחב של תכניות, באמצעות מיטב הרופאים והמרכזים הרפואיים המובילים בעולם. עד כה סייע הפרויקט למאות לוחמים פצועים, החל בקבלת חוות דעת רפואית בארץ או בחו"ל ועד להתקנת סד, ניתוח או כל פרוצדורה רפואית אחרת. הפרויקט מצליח לשנות בפועל את חייהם של רבים מהעמיתים, לעתים, לאחר שנים של חוסר התקדמות וכאבים.

קרא עוד>

הדרכה אישית

ההדרכה האישית מסייעת בהתמודדות עם פוסט טראומה. במסגרת ההדרכה מתבצעים מפגשי הנחיה, סדנאות ותרגולים המקנים כלים מעשיים להתמודדות עם תופעות הפוסט טראומה ובניית חוסן.

קרא עוד>

הכוונה והדרכה כלכלית

הפרויקט הוקם במטרה ללוות עמיתים בנושאים הפיננסיים השונים ולהקנות להם כלים שימושיים להתנהלות כלכלית נכונה. הליווי מתבצע על ידי מדריכים מקצועיים וכולל פגישות אישיות עם העמית, על מנת לבחון מקרוב את מצבו הכלכלי. נבנית תכנית עבודה אישית לשיפור המצב ולמידת שיטת ההתנהלות הנכונה עבורו, אשר תוביל אותו למציאות פיננסית יציבה גם בסיומו של התהליך.

קרא עוד>