הפרויקט הרפואי

מטרת הפרויקט לנסות ולשפר את המצב הרפואי של הלוחם. עד כה סייע הפרויקט למאות לוחמים פצועים, החל בקבלת חוות דעת רפואית בארץ או בחו"ל ועד להתקנת סד, ניתוח או כל פרוצדורה רפואית אחרת. הפרויקט מצליח לשנות בפועל את חייהם של רבים מהעמיתים, לעתים, לאחר שנים של חוסר התקדמות וסבל מכאבים.

חוות דעת שניה

התכנית מפגישה בין עמיתים הסובלים מפציעה מסוימת לבין רופאים מארה״ב ומישראל, המתמחים בסוג פציעה דומה. פעמים רבות, הוליד המפגש בין הרופאים לעמית פתרונות ששיפרו דרמטית את איכות חייו. גם במקרים בהם לא נמצא פתרון זמין, אותם רופאים יודעים להצביע על פתרונות עתידיים בעלי פוטנציאל לעזור ולהקל.

פתרונות רפואיים

בשנים האחרונות מעל 35 עמיתים קיבלו סד ייחודי שמסייע במקרי פציעה אורתופדית בפלג גוף תחתון. התאמת הסד נעשית בקליניקה אורתופדית בסיאטל, ומלבד קבלת הסד, עוברים העמיתים אימונים לשימוש אופטימלי בו. לאחר חזרתם ארצה, 'הפרויקט הרפואי' עוקב ומלווה אותם מקרוב, ומקיים במהלך השנה תכנית אימונים אישית וקבוצתית שכוללים שני מחנות אימונים ייחודים ומאתגרים. כך, הקבוצה יכולה להתקדם ולשמור על רמת תפקוד גבוהה ביותר.

פתרונות רפואיים נוספים כוללים שדרוג של כסאות גלגלים ועוד מגוון רחב של ציוד רפואי מתקדם, הנותן מענה איכותי ונוח יותר מהמצב הקיים.

טיפולים רפואיים

בשנים האחרונות עשרות עמיתים זכו לטיפולים מקצועיים שהם אינם זכאיים להם במקום אחר ולשדרוג של עזרים רפואיים דוגמת: טיפולי הידרותרפיה, כירופרקט, בדיקות סקר ועוד.