הפרויקט הרפואי

'הפרויקט הרפואי' הוקם כחלק מחזון העמותה, על מנת לעזור ולתמוך בחברים עם פגיעות רפואיות המעוניינים בליווי ובקבלת מידע רפואי וחוות דעת חדשנית, שיתרמו לשיפור מצבם הרפואי.
אנו שמים לנו למטרה לעזור לכל חבר עמותה המעוניין בכך, תוך מתן יחס אישי, הבנת חומרת הפציעה או הפגיעה על כל היבטיה והשלכותיה, ומציאת הרופאים והפתרונות המתאימים ביותר.
אחים לחיים - עמותה לסיוע ושיקום לוחמים פצועים

חוות דעת שניה

התכנית מפגישה בין החברים הסובלים מפציעה מסוימת לבין רופאים, מכל רחבי העולם, המתמחים בסוג פציעה דומה. כל זאת על מנת לגבש אבחנה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, באשר למצבם הרפואי. פעמים רבות, המפגש בין הרופאים לחברי העמותה הוליד פתרונות פרקטיים ששיפרו דרמטית את איכות חייהם. גם במקרים בהם לא נמצא פתרון זמין, אותם רופאים יודעים להצביע על פתרונות עתידיים בעלי פוטנציאל לעזור ולהקל. לאחר קבלת חוות הדעת ובהתאם להחלטתו של חבר העמותה כיצד להמשיך, הפרויקט הרפואי מהווה מסגרת תומכת ומלווה לכל אורך הדרך
אחים לחיים - עמותה לסיוע ושיקום לוחמים פצועים

ExoSym

בשנים האחרונות סיפק 'הפרויקט הרפואי' ליותר מ-20 חברי עמותה, סד ייחודי שמסייע במקרי פציעה אורתופדית בפלג גוף תחתון. התאמת הסד נעשית בסיאטל, ומלבד קבלת הסד החברים עוברים שם אימונים לשימוש אופטימלי בו. לאחר חזרתם ארצה, 'הפרויקט הרפואי' עוקב ומלווה את החברים מקרוב, ומקיים במהלך השנה מספר אימונים שכוללים שני מחנות ייחודים ומאתגרים. כך, הקבוצה יכולה להתקדם ולשמור על רמת תפקוד גבוהה ביותר.
אחים לחיים - עמותה לסיוע ושיקום לוחמים פצועים

הרצאות

הפרויקט שואף להגביר את הידע בנושאים שיש להם פוטנציאל להקל או לשפר את איכות חייהם של חברי העמותה. בבית האחים, מועברות הרצאות על ידי אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, במגוון רחב של נושאים. בזכות הרצאות מעשירות אלה, החברים מקבלים כלים פרקטיים להתמודדותם היומיומית.
שינוי גודל גופנים