הפרויקט הרפואי

כחלק מחזון העמותה הוקם הפרויקט הרפואי על מנת לעזור ולתמוך בחברי עמותה בעלי פגיעות רפואיות אשר מעוניינים בניתוב ליווי והשגת חוות דעת על מנת לשפר את מצבם.

עד כה עזר הפרויקט למאות חברי עמותה, החל בקבלת חוות דעת רפואית בארץ או בחו"ל וכלה בהתקנת סד, ניתוח או כל פרוצדורה רפואית אחרת.

הפרויקט  משקיע בכל חבר יחס אישי,  תוך הבנת פציעתו ופגיעתו ל"עומק" ומציאת הרופאים והפתרונות המתאימים לו באופן אישי.

אנו שמים לרגלנו כמטרה לעזור לכל חבר עמותה אשר מעוניין בשיפור מצבו הרפואי, במציאת חוות דעת חדשנית ופורצת דרך ובהשגת מידע רפואי בהתאם למצבו ולבקשתו של חבר הפרויקט.

אחים לחיים - עמותה לסיוע ושיקום לוחמים פצועים

חוות דעת שניה

התוכנית מפגישה בין חברי עמותה שסובלים מפציעה מסויימת לבין רופאיים מכל רחבי העולם שמתמחים באותו סוג פציעה, כל זאת על מנת לתת לחברי העמותה זווית ייחודית ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר באשר למצבם הרופאי.המפגש בין הרופאים לחברי העמותה הוליד פעמיים רבות פתרונות פרקטיים ששיפרו דרמטית את איכות חייהם.גם כאשר לעיתים לא נמצא פיתרון זמין, אותם רופאים יודעים להצביע על פיתרונות עתידים שיכולו בשנים הקרובות לעזור ולהקל על הבעיות שמפריעות לחבר העמותה.לאחר קבלת חוות הדעת ובהתאם להחלטתו של חבר העמותה כיצד להמשיך הפרויקט הרפואי מהווה מסגרת תומכת ומלווה לכל אורך הדרך.
אחים לחיים - עמותה לסיוע ושיקום לוחמים פצועים

ExoSym

הפרויקט הרפואי סיפק בשנים האחרונות ליותר מ- 20 חברי עמותה סד ייחודי שעוזר לפציעות בתחום האורטופדיה התחתון.התאמת הסד נעשת בסיאטל, שם מלבד קבלת הסד חברי העמותה עוברים אימונים על מנת לדעת כיצד להשתמש בסד בצורה האופטימלית.אם חזרת חברי העמותה מהמשלחת, המעקב והליווי של הפרוקיט הרופאי רק מתחיל, ובכך מתקיימים בשנה מספר אימונים שכוללים 2 מחנות ייוחדים ומאתגרים שמאפשרים לקבוצה להתקדם ולשמור על רמת תיפקוד גבוהה ביותר.
אחים לחיים - עמותה לסיוע ושיקום לוחמים פצועים

הרצאות

כחלק משאיפת הפרויקט להגביר את הידע בנשואים שיכולים להקל או לשפר את איכות חייהם של חברי העמותה, מועברים בבית האחים הרצאות עם אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה.ההרצאות נוגעות במגוון רחב של נושאים אשר נותנים לחברי העמותה כלים פרקטים להתמודדות היום יומית שלהם הן בנושאים הקשורים ישירות לפציעה והן בתחומים רחבים יותר.